REKABETÇİ VE GELİŞİMCİ BİR ORGANİZASYON KÜLTÜRÜ YARATMAK İÇİN
KENDİ OPEX SİSTEMİNİZ OLSUN!

PANELİSTLER VE KONUŞMACILAR

( Sunum önceliğine göre sıralıdır. )


Patrice ABUSUBUL
SALFORD SYSTEM Logo

Patrice ABUSUBUL

Veri Madenciliği Uzmanı / Bölge Satış Müdürü / SALFORD SYSTEM

SEMİNER: Saat 14:00 / 1 Kasım Perşembe

Big Data ve Veri Madenciliği Uygulamaları

HAKKINDA...

Patrice Abusubul, Salford Systems-Minitab Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika grubunda Bölge Satış Müdürü olarak görev yapmaktadır. İş zekası ve optimizasyon yazılımları alanındaki 20 yılı aşkın tecrübesiyle pek çok sektöre, karmaşık büyük verilerin analiziyle trendlerin yakalanması ve fırsatların keşfedilmesi konusundaki ihtiyaçları ve zorlukları için destek sağlamaktadır. Bu amaçla Salford Predictive Modeler ile onun yüksek doğruluk ve üstün hıza sahip araçları olan CART®, MARS®, TreeNet® ve Random Forest® konusunda uzmanlaşmıştır.


Rickard NORLÉN
SOLME AB Logo

Rickard NORLÉN

AVIX Kurucu / Danışman / SOLME AB (İsveç)

SEMİNER: Saat 14:00 / 1 Kasım Perşembe

Operasyon Talimatları / Hat Dengelemede Teknolojik Çözümler

HAKKINDA...

Rickard Norlén AviX sisteminin mucidi olup SOLME AB'yi 1997 yılında kurmuştur. Öncesinde İsveç ve Almanya'da çeşitli üniversitelerde çalışmıştır. 40 tanesi Fortune 500 şirketlerinden olmak üzere 100'den fazla şirkette, 5 kıtada yeni ürün sanayileştirmeden "Business Process Reengineering-BPR" işlemlerine kadar pek çok konuda kapsamlı projeler yürütmüştür. Rickard evli ve üç çocuk babasıdır.


Uğur TURAN
ACCENTURE INFORMATION TECH Logo

Uğur TURAN

Servis ve Teknik Ürün Geliştirme Stratejisti / ACCENTURE INFORMATION TECH.

SEMİNER: Saat 16:00 / 1 Kasım Perşembe

Üretim Tesislerinde Endüstri 4.0 Çözümleri

HAKKINDA...

Uğur Turan, Accenture'ın küresel Industry X.0 organizasyonunda kıdemli yönetici olarak çalışmaktadır. Yerel olarak, 2016'da İstanbul'da açtığı Accenture Internet of Things Mükemmeliyet Merkezi'nin yönetmenin yanısıra, küresel olarak da Industry X.0 CTO'suna bağlı olarak Servis ve Teknik Ürün Geliştirme Stratejisti olarak görev yapmaktadır.

Uğur Turan, Orta Doğu Teknik Üniversite'si Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık alanları başta yazılım ve sistem entegrasyon teknoloji mimarileri olmak üzere, IoT, Endüstri 4.0, ve gömülü yazılım sistemleri olarak sıralanabilir.


Rob COLES
HBM PRENSCIA Logo

Rob COLES

Orta Doğu ve Afrika Bölge Müdürü / HBM PRENSCIA

SEMİNER: Saat 16:00 / 1 Kasım Perşembe

Ürün ve Proses Güvenilirliği

HAKKINDA...

Rob Coles HBM Prenscia'da 4 yıldır Bölge Müdürlüğü görevini yürütmekte olup, Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Bölgelerindeki müşterileri ReliaSoft başta olmak üzere sinyal ve veri analizi yazılımı uygulamaları konusunda desteklemektedir. Teknik yazılımlar sektöründe 20 yılı aşan tecrübeye sahip Rob Coles, bilgisayar tabanlı modelleme, simülasyon ve vibrasyon sinyal yakalama alanlarında uzmanlık sahibidir.


Kerem ORHAN
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Kerem ORHAN

Yalın Altı Sigma Danışmanı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

AÇILIŞ KONUŞMASI: Saat 09:00 / 2 Kasım Cuma

7. Yalın Altı Sigma Konferansı

HAKKINDA...

1988 TED Ankara Koleji'nden mezun olduktan sonra ODTÜ Makina Mühendisliği'ni 1993 yılında tamamladı. 1993-1995 yıllarında MKEK Gazi Fişek Fabrikası'ında üretim mühendisi olarak iş hayatına başladı. Askerlik sonrası 1995-2001 yıllarında Ford Otosan Satış Sonrası hizmetler departmanında ilk 2 yıl Servis mühendisi ve sonraki 4 yıl Garanti Müdürü olarak görev yaptı.

2001 Yılında Kanada'ya göçmenlik statüsüyle yerleşip George Brown Kolej'de 1 yıllık Pazarlama diploma programını bitirdi. Pazar araştırmaları analiz konusunda ilk istatistik eğitimini bu programda aldı. Bu sırada aynı zamanda yarı zamanlı olarak Elmwood SPA'da maliyet analisti olarak çalıştı. 2002-2004 yıllarında Ford Motor Company Oakville Fabrikası'nda PVT (Plant Vehicle Team) ekibinde Ford Windstar ve Freestar araçların klima kontrol sistem mühendisi olarak görev yaparken Freestar aracın devreye alınması sürecinde de yer aldı. Bu dönemde Altı Sigma Yeşil Kuşak eğitimini tamamladı. 2004 Yılında Toronto Maple Leaf Foods şirketlerinden Canada Bread bünyesine yetiştirilmek üzere Kara Kuşak olarak katıldı. 2 yıl boyunca üretim fabrikalarında proje fırsatları belirlemeyi ve Pazarlama departmanında yeni ürün geliştirme sürecini dizayn etmeyi içeren 2 proje tamamladı.

2006 yılında Türkiye'ye dönüp Uzman Kara Kuşak olarak yetiştirilmek üzere SPAC ailesine katıldı. 2006'dan itibaren 12 yıl boyunca 6 değişik sektörde 20'den fazla firmanın sürekli iyileştirme programları kapsamında 750 üzerinde Yalın Altı Sigma projesine koçluk yapıp proje liderleri, şampiyonları, sponsorları ve ekip üyelerine eğtim vermiştir.

Şimdiye kadar hizmet verdiği başlıca firmalar: (Alfabetik sıraya göre) Aksa, Arçelik, Beyteks, CocaCola, Demirdöküm-Vaillant, DYO, Gübretaş, Otokoç, Pastavilla, Perfektüp, Pınar Gıda, Sek, Siemens, Tat, Viking Kağıt, Vitra.


Tümer ARITÜRK
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Tümer ARITÜRK

Şirket Ortağı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

SEMİNER: Saat 09:15 / 2 Kasım Cuma

OPEX - Operasyonel Mükemmellik Sistemi Kurulumu

HAKKINDA...

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği'nden mezun oldu. Aynı yıl Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinesi İşletmesi'nde üretim mühendisi olarak işe başladı. 2000 yılında sırasıyla Altı Sigma Kara Kuşak ve Uzman Kara Kuşak sertifikaları aldı. 1999 yılı sonunda başarılı uygulamaları nedeniyle Arçelik A.Ş. 1999 yılı Genel Müdür özel ödülüne layık görüldü. Türkiye'de yetişen ilk Uzman Kara Kuşaklardandır.

1999-2001 yılları arasında kuruluş içinde Altı Sigma danışmanlığı, eğitmenliği görevleriyle beraber Altı Sigma projelerinde de liderlik yaptı. 2001 yılı sonunda bağımsız danışman olarak S.P.A.C. Danışmanlık bünyesine katıldı. SPAC Danışmanlığa ait üm eğitim notlarının hazırlanmasında birebir görev almıştır. Ayrıca 2001 yılı sonundan bugüne kadar bir çok firmaya Yalın Altı Sigma eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiş ve bugüne kadar sayısız Kara Kuşak ve Yeşil Kuşak yetiştirmiştir. Yalın Altı Sigma konusunda dünyaca ünlü kuruluşlar olan George Group Consulting, Valeocon Consulting, Infinitas Consulting, Air Academy Association ve Coca Cola Company'nin onaylı danışmanlarındandır. Şu anda ISSSP, ASQ ve Six Sigma Forum gibi uluslararası Altı Sigma Organizasyonları'nın üyesidir.

Yalın Altı Sigma konusunda çeşitli seminerler vermiş olup, çeşitli dergilerde de makaleleri yayınlanmıştır. Son olarak "Altı Sigma Nedir?" ve "Altı Sigma Vizyonu" kitaplarının üç yazarından birisidir. ARITÜRK Coca Cola Kazakistan, Ürdün, Türkiye, AkzoNobel Polanya, Schneider Elektrik, Aksa Akrilik, Hugo BOSS, Orhan Holding... gibi onlarca firmaya Yalın Altı Sigma konusunda yıllarca danışmanlık desteği sağlamış, büyük deneyimlere sahip bir Yalın Altı Sigma Danışmanıdır.


Çağatay BAŞDOĞAN
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Çağatay BAŞDOĞAN

Yalın Altı Sigma Danışmanı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

SEMİNER: Saat 09:15 / 2 Kasım Cuma

OPEX - Operasyonel Mükemmellik Sistemi Kurulumu

HAKKINDA...

Çağatay Başdoğan, SPAC Danışmanlık firmasında Yalın 6 Sigma Uzman Kara Kuşak olarak görev almaktadır. 2006 yılında Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra sırası ile otomotiv sektöründe Tasarım & Arge Projeleri Mühendisliği, ECA firmasında Metot & Etüt Sorumluluğu, Standard Profil firmasında Yalın Üretim ve Endüstriyel Performans departmanlarında yöneticilik pozisyonlarında görev aldıktan sonra global ekipte endüstriyel performans yöneticiliği görevini üstlenmiştir.

Görev aldığı firmalarda Yalın 6 Sigma projelerinin koordinasyonunda, metot geliştirme çalışmalarında, üretim sistemi & operasyonel mükemmellik sistemi kurulumu, yayılımı ve standartların korunması aşamalarında, yalın üretim faaliyetlerinin tüm araçlarının kullanımında firma içerisindeki iç eğitmen ve yönetici pozisyonlarında bulunmuştur.

2016 yılından bu yana SPAC Danışmanlık bünyesinde Tekstil, Döküm, Cam Ambalaj, Gıda, Ambalaj, Jant Üretim sektörlerinde Yalın 6 Sigma projeleri, Kaizen ve 5S faaliyetlerinde hizmet vermektedir. Aynı zamanda Mobilya, Yatak, Sünger, Ev Tekstili, Akü Üretim sektörlerinde de Operasyonel Mükemmellik Sistemlerinin kurulumunda danışmanlık yapmaktadır.

Operasyonel Mükemmellik kapsamında değer akışının her aşamasında mükemmelliği amaç edinmiş takımların faaliyetlerini yürütmelerine danışmanlık yapmaktadır.


Birol CÖMERT
SPAC Yalın Altı Sigma Danışmanlık Logo

Birol CÖMERT

Uzman Kara Kuşak - Şirket Ortağı / SPAC DANIŞMANLIK

MODERATÖR
PANEL: Saat 11:15 / 2 Kasım Cuma

Sürekli İyileştirme Sistemlerinde Liderlik Sorumluluğu


Mustafa ZAİM
MAXION İNCİ JANT – MAXION JANTAŞ JANT Logo

Mustafa ZAİM

Yönetim Kurulu Başkanı / Maxion Wheels Türkiye Operasyonları / MAXION İNCİ JANT – MAXION JANTAŞ JANT

PANEL: Saat 11:15 / 2 Kasım Cuma

Sürekli İyileştirme Sistemlerinde Liderlik Sorumluluğu

HAKKINDA...

2003 yılından bu yana Maxion Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş. ve Maxion İnci Jant San. A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Zaim, bunların yanı sıra Maxion Wheels üst yönetim Danışmanlığı ve Maxion Wheels Jant Grubu Global Liderler Kurulu Üyeliği'ni de bir arada yürütüyor. Zaim, ek olarak 2007 yılında kurucu ortağı olduğu Zaim Endüstriyel Danışmanlık A.Ş.'nin Başkan Yardımcılığı görevini de yerine getiriyor.

1955 Ankara doğumlu olan Mustafa Zaim, 1979'da Boğaziçi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

Zaim, iş hayatına Jantaş A.Ş.'de başladıktan sonra 1981-1983 yıllarında Wat Motor A.Ş./ İstanbul'da Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

1983 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği Rimtaş A.Ş./İstanbul'da Genel Müdür ve Murahhas Üye olarak görev yaptı.

1986'da İnci Akü A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yaptı.

1991-2003 yıllarında İnci Holding'in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Takiben İnci Holding bünyesindeki şirketlerin CEO'su olarak ve aynı zamanda İnci Exide Akü A.Ş., Jantaş A.Ş., Lemmerz İnci A.Ş., Cinex A.Ş. ve İncitaş A.Ş. yönetim kurullarının Başkan Yardımcılığı ve Murahhas Üyeliklerini yaptı.

2003'te Hayes Lemmerz International Türkiye Operasyonları Başkanı ve Hayes Lemmerz Jantaş, Hayes Lemmerz İnci Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevinin yanı sıra Hayes Lemmerz International Küresel Jant Grubu Liderler Kurulu Üyeliği'ne atandı. Bu görevler ilaveten 2009 yılından itibaren Hayes Lemmerz International/ Üst Düzey Yönetim Danışmanı olarak olarak görev alırken, 2009-2012 yılları arasında Global Satın Alma Başkanlığı görevini yürüttü.

Mustafa Zaim, evli ve 1 çocuk babasıdır.


Hakan TURAN
TAT GIDA Logo

Hakan TURAN

Üretim Genel Müdür Yardımcısı / TAT GIDA

PANEL: Saat 11:15 / 2 Kasım Cuma

Gıda Sektöründe Sürekli İyileştirme Sistemlerinin Etkisi

HAKKINDA...

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 1991 yılında Arçelik A.Ş'de başlayan Hakan Turan, 2008 yılına kadar sırasıyla Arçelik Çamaşır Makinesi İşletmesi'nde Proje Mühendisi, Üretim Takım Lideri ve Üretim Yöneticisi, Elektrik Motorları İşletmesi'nde İşletme Yöneticisi ve Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır. 2008-2012 yılları arasında Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri Direktörlüğü görevini yürütmüştür.

7 Mayıs 2012 tarihinden bu yana Tat Gıda Sanayi A.Ş. üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


Tayfun TERZİOĞLU
CONSTANTIA FLEXIBLES - ASAŞ Logo

Tayfun TERZİOĞLU

Genel Müdür / CONSTANTIA FLEXIBLES - ASAŞ

PANEL: Saat 11:15 / 2 Kasım Cuma

Yalın Altı Sigma'nın İşletme Karlılığına Etkisi

HAKKINDA...

1983-1989 - ODTÜ, Makina Mühendisliği Bilim Lisansı.

1990-1992 - Doğu Londra Üniversitesi, Yüksek Lisans, Makina Mühendisliği.

Temmuz 1992 - Temmuz 1994 - Ereğli Demir Çelik, Bakım Mühendisi.

Temmuz 1994 - Temmuz 2004 - Roketsan Roket Firması, Proje Müdürü.

Temmuz 2004 – Ekim 2014 - ASAŞ Ambalaj Firması, Genel Müdür Yardımcısı (Üretim / Proje).

Ekim 2014 - ... - Constantia Flexibles / ASAŞ, Genel Müdür.


Mustafa ÇETİNER
ŞİŞECAM Logo

Mustafa ÇETİNER

Üretim Başkan Yardımcısı / ŞİŞECAM - ANADOLU CAM SANAYİİ A.Ş.

PANEL: Saat 11:15 / 2 Kasım Cuma

Yalın Altı Sigma Uygulamalarının Cam Endüstrisine Olan Etkileri

HAKKINDA...

1958 yılında Urfa Siverekte doğan Mustafa Çetiner, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezundur. Şişecam Cam Ambalaj Grubu çalışma hayatına 1988 yılında Anadolu Cam Mersin Fabrikasında Ölçü Kontrol Mühendisi olarak başlayan Çetiner, 2006 yılına kadar Mersin Fabrikasının çeşitli kademelerinde çalışmıştır.

2006-2009 yılları arasında Cam Ambalaj Grubu Rusya Operasyonları Ruscam Ufa Fabrikası Teknik Müdürü, 2009-2010 yılları arasında Yenişehir Fabrikasında Mühendislik Hizmetleri Müdürü, 2010-2013 yılları arasında Mersin Fabrikasında Fabrika Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılında Cam Ambalaj Grubu Üretim Başkan Yardımcısı görevine atanmıştır.

Mustafa Çetiner evli ve iki çocuk sahibidir.


Akın POLAT
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Akın POLAT

Genel Müdür / SPAC DANIŞMANLIK

MODERATÖR
TARTIŞMA OTURUMU: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Etkin ve Sürdürülebilir Sürekli İyileştirme Sistemleri Nasıl Kurulmalı?


Emine USLU
MAXION İNCİ JANT – MAXION JANTAŞ JANT Logo

Emine USLU

Operasyonel Mükemmellik Müdürü / Maxion Wheels Türkiye Operasyonları / MAXION İNCİ JANT – MAXION JANTAŞ JANT

TARTIŞMA OTURUMU: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Etkin ve Sürdürülebilir Sürekli İyileştirme Sistemleri Nasıl Kurulmalı?

HAKKINDA...

Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur.

24 yıllık profesyonel iş hayatında kalite güvence ve üretim ve üretim planlama bölümlerinde çalıştıktan sonra, son 14 yıldır Operasyonel Mükemmellik bölümünde çalışmaktadır. Maxion Wheels Türkiye Operasyonlarında Operasyonel Mükemmellik Kültürünün ilk temellerinin atıldığı 2004 yılından bu güne kadarki gelişiminde aktif bir şekilde rol almış ve almaktadır. 2005 yılında Altı Sigma Karakuşak, 2011 yılından bu yana da Uzman Kara Kuşak'lık yapmaktadır. 2007-2017 yılları arasında TPM koordinatörlüğü görevini de sürdürmüştür.

1972 Eskişehir doğumlu, evli ve iki çocuk annesidir.


Ali Engin HIZ
ARÇELİK Logo

Ali Engin HIZ

Kalite Sistemleri ve Altı Sigma Yöneticisi / ARÇELİK

TARTIŞMA OTURUMU: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Etkin ve Sürdürülebilir Sürekli İyileştirme Sistemleri Nasıl Kurulmalı?

HAKKINDA...

1968 yılı İstanbul doğumlu olan Ali Engin Hız, 1989 yılında Yıldız Üniversitesi'nden Makine Mühendisi olarak dereceyle mezun olduktan sonra Ar-Ge mühendisi olarak Arçelik A.Ş. Özel Projeler Yöneticiliği'nde çalışma hayatına başlamıştır. Arçelik Arge Başkanlığı'nın kuruluş çalışmalarında görev almış ve Merkez Arge Bölümü'nün ilk kurucu mühendisleri arasında yeralmıştır. 1993 yılında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nden dereceyle Makine Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Askerlik görevinin ardından, 1994 yılında Sistem Geliştirme uzmanı olarak Arçelik'e geri dönmüştür. Bu dönemde Dünya Bankası destekli Arge projelerinin yürütülmesi görevini üstlenmiş (Örn. Montreal Protokolu kapsamında Türkiye'deki ilk beyaz eşya satış sonrası hizmetlerinden doğan ozon tabakasını incelten soğutkanların recycle edilmesi).

Servis İşletmesi Teknik Müdürlük'te ve Kalite Güvence Yöneticiliği'nde Kalite Güvence kıdemli uzmanı ünvanıyla Buzdolabı ve Klima ürün sorumlusu olarak görev almış, servis hizmet kalitesinin arttırılması projelerinde çalışmış, çeşitli çatı projeleri yürütmüştür.

1999 senesinde Arçelik ve LG Electronics firmalarının Ev Tipi Klima üretmek üzere kurduğu Arçelik-LG Joint Venture Şirketine kurucu Kalite Güvence Yöneticisi olarak atanmıştır. 2005 yılında Arge Merkezi yapılanması kapsamında Arçelik-LG Arge Yöneticiliği görevine getirilmiştir. Ekibiyle birlikte Kore Arge ile beraber geliştirilen yeni ürün projelerini yürütmüştür. Görevde olduğu 5 sene boyunca inverter Ev Tipi Klima tasarımlarının geliştirilmesinin yanında, LG'ye ihraç edilen ilk ticari ısı pompalı Rooftop ürünleri ve VRF değişken debili klima ürün tasarımlarını gerçekleştiren Türkiye Arge ekibine liderlik etmiştir. Alınmış patentleri vardır.

2010 ile 2013 yılları arasında Ticari İklimlendirme ve Enerji Çözümleri İş Geliştirme Yöneticiliği yapmış, Ticari İklimlendirme B2B iş modelinin Arçelik organizasyonunda oluşturulması sürecinde rol almıştır.

2013 yılında Arçelik A.Ş'ye geri dönerek 2014 sonuna kadar Resmi ve Sektörel İlişkiler Yöneticiliği yapmış, Kamu kurumları, İSO, TÜSİAD vb. organizasyonlarda temsil görevlerinde bulunmuştur. Aynı dönemde 2 dönem İSKİD (İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği, URAK (Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu) derneği üyeliği yapmıştır. Ulusal ve uluslararası birçok iş birliği projelerinde Arçelik adına proje yöneticilikleri ve üyelikleri görevlerini yerine getirmiştir.

2014 yılında Arçelik Kalite Sistemleri ve Altı Sigma Yöneticiliği görevine getirilmiş, İK'da yetkinlik gelişimi süreçlerinde çalışmış, ardından Merkez Kalite Güvence Yöneticiliği süreçleri de görev alanına eklenmiştir. Arçelik'in Global gelişimi sürecinde Altı Sigma programının, yönetim sistemleri kabiliyetlerinin yurtdışı birimlere de yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi programını yürütmektedir. Arçelik Global Kalite Süreç Sahibidir (Global Process Owner_Quality). Altı Sigma Kara Kuşaktır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Ayşe Yeşer BALMUMCU
BORUSAN HOLDİNG Logo

Ayşe Yeşer BALMUMCU

Yalın 6 Sigma Program Yöneticisi / Uzman Kara Kuşak / BORUSAN HOLDİNG

TARTIŞMA OTURUMU: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Etkin ve Sürdürülebilir Sürekli İyileştirme Sistemleri Nasıl Kurulmalı?

HAKKINDA...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliğinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde Tezsiz İşletme Yüksek Lisans Programını tamamladı.

Yeşer Balmumcu, Borusan Grubunda 2007 yılından bu yana Usta Siyah Kuşak olarak görev alıyor, Yalın ve 6 Sigma ile ilgili eğitimler veriyor, proje yöneticilerine koçluk ve grup şirketlerine sürekli iyileştirme programı konusunda danışmanlık yapıyor. Bunun yanı grubun sürdürülebilirlik raporlamasının da proje yöneticiliğini üstleniyor.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra boru fabrikaları bünyesinde Kalite Mühendisi, Çelik Servis Merkezi bünyesinde ise üretim ve hammadde planlama görevlerinde bulunan Yeşer, 2004 yılında Siyah Kuşak olarak atandı. 2 yıldan daha uzun bir süre Siyah Kuşak projelerinin yöneticiliğini yaptı.

2010 yılında ise Yalın 6 Sigma Ofisinin yöneticiliğini üstlendi.


Ertan ERSOY
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Ertan ERSOY

Yalın Altı Sigma Danışmanı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

MODERATÖR
PANEL: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Proje Uygulama Örnekleri


Hasan SÖZERİ
LC WAIKIKI Logo

Hasan SÖZERİ

Genel Müdür Yardımcısı / LC WAIKIKI

PANEL: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Laboratuvar Test Sürelerinin Optimizasyonu

HAKKINDA...

Çalışma hayatına 1994 yılında Etiteks Kumaşçılıkta dokuma kumaş desinatörü olarak başladım. Ardından Şahinler Holding Bilkont'ta kumaş tedarik ve pazarlama müdürlüğü görevleri yaptım. Askerlik görevinden sonra 2000 yılında LC Waikiki'ye dokuma kumaş teknoloğu olarak başladım.

2002 yılında satın alınan kumaşların renk ve fiziksel kalite özelliklerini kontrol altına alabilmek laboratuvarın amacıyla kurulumunda yer aldım ve yöneticisi oldum ve 2005 yılında artan kalite bilinci ve insan sağlığına verilen önem nedeniyle ekolojik testlerin laboratuvar kapsamına eklenmesi projesini yürüttüm.

2007 yılında laboratuvarın United Kingdom Accreditation Service (UKAS) tarafından akreditasyonu projesinde yer aldım. Şirketin uzakdoğu piyasasında artan üretimini kontrol altına alabilmek amacıyla Çin'e taşındım. Artan kapasitenin karşılanabilmesi amacıyla 2009 yılında Çin'de ve Bangladeş'te de birer laboratuvar kurdum.

2010 yılında Türkiye'ye dönerek tekrar merkez laboratuvar yöneticiliğine başladım, merkez laboratuvarın Türkiye Akreditasyon Kurumu (TURKAK) tarafından akreditasyonu projesini yürüttüm ve 2013 yılında LC Waikiki bünyesindeki tüm laboratuvarların yönetimi görevini üstlendim.

2016 yılında laboratuvarlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlendim. Aynı yıl yalın laboratuvar uygulamaları projelerini başlatıp test ortalama süresinin 4 gün ortalamalardan 2 güne indirilmesi projesini yönettim. 2017 yılında merkez laboratuvarın kapasitesinin kısa sürede 6 katına çıkarılması projesini yürüttüm. 2018 yılında laboratuvar süresinin 1 güne indirilmesi amacıyla yalın yönetim prensiplerinin laboratuvar tabanına yayılması, tüm birimlerde 5S çalışmalarının yürütülmesi, 20 adet 6S projesinin yürütülmesi projelerini tamamlamayı hedefliyoruz.

1993 İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü mezunuyum. 2018 yılında Bilgi Üniversitesi MBA bitirdim. 1972 Yalova doğumluyum. Evliyim ve iki oğlum var.


Deniz CANDAN
SETUR DUTY FREE Logo

Deniz CANDAN

Satış Planlama ve Kontrol Müdürü / SETUR DUTY FREE

PANEL: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Satış - Kampanya Yönetimlerinde Yalın Altı Sigma Uygulamaları

HAKKINDA...

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2007 yılında mezun olmuş, kariyerine Ceta Makine'da İş Geliştirme Mühendisi olarak başlamıştır. 2009-2012 yılları arasında Koç Holding bünyesindeki Zer A.Ş.'de Sistem Geliştirme ve Stratejik Planlama Uzmanı görevini yürütmüş, 2012 yılında Arçelik A.Ş.'ye transfer olarak Satınalma Sistem Geliştirme Kıdemli Uzmanı görevini yürütmüştür.

Deniz Candan 2015 yılından beri Setur Duty Free bünyesinde Satış Planlama ve Kontrol Müdürü görevini sürdürmektedir. Arçelik A.Ş. ve Setur Duty Free bünyesinde 6 Sigma ve Süreç İyileştirme Projelerine liderlik etmiştir. Güncel çalışmaları arasında "Perakende Sektöründe Öncü Analitik Yaklaşımlar" öne çıkmaktadır.


Dr. Erdal KEMİKLİ
OTOKOÇ OTOMOTİV Logo

Dr. Erdal KEMİKLİ

Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon Müdürü / OTOKOÇ OTOMOTİV

PANEL: Saat 13:30 / 2 Kasım Cuma

Araç Kiralama Süreçlerine Yalın Altı Sigma Etkisi

HAKKINDA...

Eğitimi:

 • 1984 - 1989 : B.Sc. Computer Engineering, Boğaziçi University, Istanbul
 • 1989 - 1991 : M.S. Computer Engineering, Ege University, Izmir
 • 1992 - 2004 : Ph.D., Control and Computer Engineering, Istanbul Teknik University, Istanbul

İş Deneyimi:

 • 1989/07 - 1990/02 : System analyst and programmer, Siyad Ltd., Izmir
 • 1991/02 - 1992/01 : Research Assistant, Ege University, Izmir.
 • 1992/09 - 1993/10 : Programmer and Product Support Engineer, Sandwell Inc., Datap Systems Division, Calgary, Alberta, Canada
 • 1994/08 - 1996/11 : Analyst/Programmer, TekstilBank Inc., Istanbul
 • 1996/12 - 1997/08 : Presales Engineer, KoçSistem Inc., Istanbul
 • 1997/08 - 1998/02 : Software Engineer, KoçSistem Inc., Istanbul
 • 1998/02 - 1999/07 : Quality Assurance Manager, KoçSistem Inc., Istanbul
 • 1999/12 - 2000/11 : Project Officer, Ministry of National Defense, Ankara
 • 2001/05 – 2005/04 : Head of Information and Communication Technology, Otokoç Inc., Istanbul
 • 2005/04 – 2005/11 : Head of Information Technology, Otokoç Inc., and Birmot Inc., Istanbul
 • 2005/11 – 2007/04 : Head of Information Technology, Otokoç Inc., Birmot Inc., AVIS, Istanbul
 • 2006/02 – 2013/06 : Part-time Lecturer, Boğaziçi University, Istanbul
 • 2007/04 – 2012/02 : Head of Information Technology, Otokoç Otomotiv Inc., (Otokoç, Birmot, AVIS, Budget) Istanbul
 • 2012/02 – Present : Head of Information Technology and Innovation, Otokoç Otomotiv Inc., (Otokoç, Birmot, AVIS, Budget, ZIPCAR) Istanbul

Hakan ERDOĞMUŞ
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Hakan ERDOĞMUŞ

Şirket Ortağı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

MODERATÖR
SUNUM PANELİ: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Operasyonel Mükemmellik Deneyimleri

HAKKINDA...

1989 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. 1989-1990 yılları arasında NASAŞ Alüminyum firmasında Endüstri Mühendisi olarak çalıştı. 1991 yılında Arçelik A.Ş. Buzdolabı İşletmesi'nde Malzeme Planlama ve Stok Kontrol Mühendisi olarak işe başladı.

1993-2003 yılları arasında Arçelik A.Ş buzdolabı işletmesinde çeşitli yönetim pozisyonlarında görev aldı.1999 yılında sırasıyla Altı Sigma Karakuşak ve Uzman Karakuşak sertifikaları aldı.1999 yılı sonunda başarılı uygulamaları nedeniyle Arçelik A.Ş. 1999 yılı Genel Müdür özel ödülünü aldı. Türkiye'de yetişen ilk Uzman Karakuşaklardandır.1999-2003 yılları arasında kuruluş içinde Altı Sigma danışmanlığı, eğitmenliği görevleriyle beraber Altı Sigma projelerinde de liderlik yaptı.

2003 -2004 yıllarında Teba Günkol şirketinde Altı Sigma Direktörlüğü görevi yapmıştır.

2004 yılı sonunda bağımsız danışman olarak S.P.A.C. Danışmanlık bünyesine katıldı. Bir çok firmaya Yalın Altı Sigma eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiş ve bugüne kadar sayısız Kara Kuşak ve Yeşil Kuşak yetiştirmiştir.

ISSSP, ASQ ve Six Sigma Forum gibi uluslararası Altı Sigma Organizasyonları'nın üyesidir. Yalın Altı Sigma konusunda çeşitli seminerler vermiş olup, çeşitli dergilerde de makaleleri yayınlanmıştır.


Salih ERDEM
YATAŞ Logo

Salih ERDEM

Yalın Ofis Grup Yöneticisi / YATAŞ

SUNUM PANELİ: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Operasyonel Mükemmellik Deneyimleri

HAKKINDA...

EĞİTİM:
2003 | MASTER DEGREE OF ENGİNEERİNG | IFMA (FRANSA)
Ana Dal: Endüstri Mühendisliği

DENEYİM:
2016-DEVAM | YALIN OFİS GRUP YÖNETİCİSİ | YATAŞ
Yataş işletmelerinde Operasyonel Mükemmellik Sistemi koordinasyonu.

2015-2016 | TPM KOORDİNATÖRÜ | YATAŞ
Otonom Bakım ve Profesyonel Bakım faaliyetlerinin entegrasyonu.

2011-2018 | DÖŞEMELİ ÜRÜNLER FABRİKA MÜDÜRÜ | YATAŞ
Döşemeli Ürünler Fabrikası bünyesinde üretim, planlama, ar-ge, yatırım ve kalite faaliyetlerinin yönetimi.

2008-2011 | YATAK FABRİKA MÜDÜRÜ | YATAŞ
Yatak Fabrikası bünyesinde üretim, planlama, ar-ge, yatırım ve kalite faaliyetlerinin yönetimi.

2006-2008 | PROJE SORUMLUSU | CAUVAL-YATAŞ JOINT VENTURE
Yatak, Koltuk ve Koltuk Kılıfı outsourcing yönetimi.

2004-2006 | KALİTE GÜVENCE SORUMLUSU | SIMMONS MATTRESSES (FRANSA)
Fransa'da Simmons Yatak Fabrikası bünyesinde kalite, satış sonrası, ar-ge, metot ve isg faaliyetlerinin yürütülmesi.

2002 | ARAŞTIRMA UZMANI | UNIVERSITY OF CAMBRIDGE
Danışmanlık ve Complexity in Supply Chain araştırması.

YALIN 6 SİGMA & OPEX
Yalın 6 Sigma Beyaz Kuşak (2012), Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak (2013), OPEX Step 2-3 (2018).

YABANCI DİL:
Fransızca (Anadil), İngilizce (İyi), Almanca (Orta)


Murat DÖNMEZ
JANTSA Logo

Murat DÖNMEZ

Operasyonlar Koordinatörü / Uzman Kara Kuşak / JANTSA

SUNUM PANELİ: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Operasyonel Mükemmellik Deneyimleri

HAKKINDA...

1979 İzmir doğumlu olan Murat Dönmez, evli ve iki çocuk babasıdır. 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girmiştir. Mezuniyet sonrasında 2010 yılında Yaşar Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamlamıştır.

Serbest bölgede robotik sistemler üzerinde çalıştıktan sonra 2006 yılında Pınar Süt'te paketleme makineleri bakım mühendisliği görevini yürütmüştür. 2010 yılında Oerlikon da bakim şefi olarak göreve başlamıştır. Sonraki yıllarda Oerlikon'da Üretim, Bakım ve Sürekli İyileştirme Müdürlüğü yapmış ve tüm bu faaliyetlerden sorumlu olmuştur. Oerlikon'da MiS (Magmaweld İyileştirme Sistemi) kurulmasında liderlik yapmıştır. 2018 yılında Jantsa Jant Sanayi ve Tic.A.Ş de Operasyonlar Koordinatörü olarak görev değişikliği yapmış ve bu görevde devam etmektedir.

Japonya'da TPS, Kaizen, TPM ve Linkage Management üzerinde eğitimler almış ve bu konularda çalışmalar yürütmüştür. Ayrıca, 2010 yılında Yalın Altı Sigma Kara Kuşak, 2016 yılında da Uzman Kara Kuşak sertifikalarını almıştır.


Deniz ŞEKER
MUTLU AKÜ Logo

Deniz ŞEKER

ArGe ve Kalite Direktörü / MUTLU AKÜ

SUNUM PANELİ: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Operasyonel Mükemmellik Deneyimleri

HAKKINDA...

Deniz Şeker 1997-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını derece ile bitirmiştir. 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde MBA programını yine derece ile tamamlamıştır.

1997-2011 yılları arasında Arçelik'te AR&GE Direktörlüğü'nde sayısız geliştirme ve altı sigma projesine liderlik etmiş, AR&GE Grup Lideri olarak ekibini 4 kat büyütmüş ve bütçeyi 7 katına çıkarmıştır. 2011-2014 yılları arasında Ford Motor Company'de patent projelerini yürütmüş ve yönettiği Altı Sigma Kara Kuşak projeleri ile 1.000.000 €'luk maliyet azalması sağlamıştır. Global Program Yöneticisi olarak devlet destekli 32.000.000 € büyüklüğündeki projeyi yürütmüş ve uluslararası Altı Sigma projelerini yönetmiştir. 2014-2016 yılları arasında yalıtım sektörünün en büyük üreticilerinden ODE Yalıtım'da Genel Müdür Yardımcılığı ve ODE K-Flex'te Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 2016 yılında bu yana, Türkiye'nin, Ortadoğu'nun ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticisi olan Mutlu Akü'nün AR&GE ve Kalite Direktörlüğü görevini yürütmekte olan Deniz Şeker, çalıştığı firmalarda sayısız ödüle layık görülmüştür.

20'si onaylanmış, 10'u bekleyen patenti bulunan Deniz Şeker, hem Arçelik hem Ford firmalarında Altı Sigma Kara Kuşak sertifikalarına, bunların yanısıra TRIZ Master Sertifikasına sahiptir.


Ayhan ÖZDOĞAN
FORD OTOSAN Logo

Ayhan ÖZDOĞAN

Toplam Kalite Yöneticisi / FORD OTOSAN

SUNUM PANELİ: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Operasyonel Mükemmellik Deneyimleri

HAKKINDA...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden 1994 yılında mezun olmuştur. İş hayatına TSE'de Kalite ve Belgelendirme Mühendisi olarak işe başlamıştır. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1997 yılında Ürün ve Proses Geliştirme mühendisi olarak Ford Otosan'a katılmıştır. 1998-1999 yıllarında ABD'de Transit Connect projesinde Kalite ve Güvenilirlik Mühendisi olarak görev almıştır. 2003 yılında Giriş Kalite Ekip Lideri olarak atanmıştır. Ayrıca KG bünyesinde yeni projelerden sorumlu EL olarak çalışmıştır. Bu süre içerisinde pek çok projede görev almıştır. 2012'de Toplam Kalite Direktörlüğü'ne 6 Sigma ve Kalite Sistemleri Ekip Lideri görevine atanmıştır. Aynı yıl ABD'de Uzman Kara Kuşak eğitimi almıştır. 2014 yılında Toplam Kalite Yöneticisi olarak atanmış olup halen aynı görevde devam etmektedir.


Ali DOĞRUYOL
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Ali DOĞRUYOL

Yalın Altı Sigma Danışmanı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

MODERATÖR
PANEL: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Sürekli İyileştirme Sistemlerine Teknoloji Etkisi


Mehmet Erhan İŞKOL
SPAC DANIŞMANLIK Logo

Mehmet Erhan İŞKOL

Yalın Altı Sigma Danışmanı / Uzman Kara Kuşak / SPAC DANIŞMANLIK

PANEL: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

5S Uygulamalarında Teknoloji Çözümleri

HAKKINDA...

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği'nden mezun oldu.1992-1995 yılları arasında Özgümüş Döküm Sanayi A.Ş.'de Dökümhane Şefi olarak çalıştı. 1995-1998 yılları arasında Şaman Çelik Konst. ve Makine San. A.Ş.'de Dökümhane Şefi ve Kalite Güvence Sorumlusu olarak çalıştı. 1998-2014 yılları arasında Erkunt Sanayi A.Ş.'de Kalıplama ve Maça bölüm sorumlusu olarak başlayıp daha sonra sırasıyla Döküm Fabrikası Müdür Yardımcısı, Kalite Sistemleri ve Geliştirme Müdürü, Ar-Ge Müdürü, Endüstriyel Performans Müdürü ve son olarak Proses ve Kalite Denetim Grup Müdürü olarak çalıştı. Şirketin ilk Karakuşak adaylarından olup başarılı çalışmalarından dolayı 2004 yılında Karakuşak Sertifikasını aldı. Daha sonra onlarca başarılı karakuşak projeleri gerçekleştirdi ve bir çok çalışmasını bilimsel makale haline getirip Uluslararası Metalurji ve Malzeme kongrelerinde sundu. Erkunt Sanayi A.Ş.'de Altı Sigma yaygınlaştırma sürecinde koordinatör olarak aktif bir şekilde görev aldı.

Döküm sektörünün çevresel etkilerini azaltmak için TÜBİTAK-TEYDEB 1501 Sanayi Ar-Ge projesi yaparak yeni bir ürün geliştirdi ve patentini aldı.

Üretim alanlarında standart iş yapış şekillerini oluşturup kültürel dönüşümü sağlamak için 5S sistematik altyapılarını kurdu. Şirket bünyesinde 8 farklı alanda 5S uygulamasını yürütüp devreye aldı. 2 yıl boyunca bu yapıları izleyip gelişimini takip etti. Sistemin uzun vadede kalıcı ve sürekli gelişerek varolabilmesi için gerekli altyapıları hazırlayıp talimat ve prosedürleri oluşturdu. 5S alanlarında etkin denetleme yapabilmek için denetim sistematiği geliştirdi. Buna bağlı olarak takdir tanıma sistematiğini oluşturup devreye aldı.

'Karmaşıklığın Azaltılması ve Alaşım Elementlerinin Optimizasyonu' konulu proje ile döküm sektöründe yüzyıllardır gizemini koruyan Ergitme ve Katılaşma prosesini yönetebilecek matematiksel bir modelleme oluşturdu. Bu başarılı çalışması ve 5S uygulamaları kapsamında 2013 yılında Uzman Karakuşak sertifikası aldı.

2014 yılının ikinci yarısında Yalın Altı Sigma Danışmanı olarak S.P.A.C. Danışmanlık bünyesine katıldı. O günden beri Maxionwheels, Magmaweld, Cam Ambalaj Grubu, Ersa Mobilya, Yataş ve Perfektüp gibi firmaların da olduğu farklı sektörlerde Yalın Altı Sigma Programının yaygınlaştırılması amacıyla danışmanlık yapmakta, projeler yürütmekte ve eğitimler vermektedir.


İlker YASİR
ALPİN ÇORAP Logo

İlker YASİR

Fabrika Müdürü / Tekstil Mühendisi / ALPİN ÇORAP

PANEL: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Çorap Üretiminde Mükemmel Üretim Sistemleri Nasıl Kurulur?

HAKKINDA...
 • 1998 - 2003: Tekstil Mühendisliği - Ege Üniversitesi (İzmir)
 • 2007 - 2009: Pazarlama Yüksek Lisansı (Batı İngiltere Üniversitesi, Bristol, UK)
 • 2003 - 2004: Kesim Bölümü Şefi - Sarar (Eskişehir)
 • 2004 - 2005: Kalite-Kontrol Uzmanı - Jandarma Askeri Fabrikası (İstanbul)
 • 2006 - 2007: Kumaş Teknolojisti - Armondi Ltd. (London, UK)
 • 2009 - 2011: Tedarik Lideri - Decathlon (İstanbul)
 • 2011 - 2013: Tedarik Zinciri Analisti - Trendyol (İstanbul)
 • 2013 - 2016: Uluslararası Parekande Ürün & Planlama Müdürü - LCWaikiki (İstanbul)
 • 2017 - Bugün: Fabrika Müdürü - Alpin Çorap (Çankırı)

Kaan TUNÇBİLEK
SIEMENS Logo

Kaan TUNÇBİLEK

Proses Ofis Ülke Yöneticisi / SIEMENS

PANEL: Saat 15:30 / 2 Kasım Cuma

Robotik Proses Otomasyon Sistemlerinde Yalın Altı Sigma Faydası

HAKKINDA...

1973 Doğumlu Kaan TUNÇBİLEK İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. 1995 - 2002 yılları arasında Garanti Bankası'nda sırasıyla; Teftiş Kurulu, İş Süreçleri Tasarımı ve Kağıtsız Bankacılık Projesi ve Organizasyonel Gelişim Birimi'nde görev yaptı.

2002 Yılında SIEMENS A.Ş.'de çalışmaya başladı ve sırasıyla şu görevlerde bulundu;

 • Montaj, Devreye Alma ve Mühendislik Bölümleri Ticari Yöneticisi (2002–2006)
 • Ulaşım Bölümü Proje Grubu Ticari Yöneticisi - - Yüksek Hızlı Tren, Metro ve Hafif Raylı Sistem Projeleri (2006–2009)
 • Enerji Üretim Bölümü Ticari Satış ve Proje Grubu Yöneticisi (2009–2013)
 • Enerji Sektörü Sözleşmeler Yöneticisi (2013-2017)

Halen SIEMENS'de çalışıyor ve şu görevleri yürütüyor:

 • RPA (Robotik Süreç Otomasyonu)
 • Büyük Veri ve Veri Analiz Projeleri
 • CIP (Yalın Altı Sigma ile Sürdürülebilir İyileştirme Programı)
 • 3i (Fikir Platformu)
 • Dijital İnovasyon Projeleri

Bill ZEEB
INFINITAS CONSULTING Logo

Bill ZEEB

Kurucu Ortak - Süreç Geliştirme Uzmanı / infinitas SA

SEMİNER: Saat 09:15 / 3 Kasım Cumartesi

Etkin Liderlik Nasıl Sağlanır?

HAKKINDA...

Bill Zeeb Avrupa'daki George Group bünyesindeki ilk Uzman Kara Kuşak olup, Yalın Altı Sigma uygulamaları konusuna S.P.A.C.'nin de aralarında bulunduğu pek çok profesyonel iş ortağına 7 dilde destek sağlayarak başlamıştır. 2007'de, başarılı liderlerin liderlik etkinliklerini ve değer akışlarını artırmak üzerine İsviçre merkezli butik bir danışmanlık şirketi olan infinitas SA'yı kurmuştur. infinitas'ın, diyabet alanında uzmanlık konusunda dünya lideri olan Novo Nordisk'e uyguladığı beş yılı aşkın Yalın Altı Sigma programı ile satışların maliyetini %25'ten %15'e düşürülmesini sağlamış olup, şirket yıllık 1 Milyar USD'lik kazanç elde etmiştir. Bill Zeeb aralarında Novo Nordisk, Migros, Borusan, Zodiac Aerospace, Airbus, Pınar, Yaşar, Kraton Polymers, Newell Rubbermaid, Chr. Hansen, Rio Tinto, Eli Lilly, Ontex, Sabanci, Georg Fischer, Avery Dennison, ETEM, Lydall, Xerox, ve Caterpillar'ın da bulunduğu pek çok şirkette 2.000'i aşkın proje liderini yetiştirmiştir.

Bill Zeeb, liderliği Yalın Altı Sigma metodolojisinin en zorlu alanı olarak görmektedir. 2016'da Marshall Goldsmith'in 40 yılı aşkın sürede 150 başarılı CEO (Best Buy, FORD, World Bank, GSK, Pfizer, vb. ) ile birebir çalışmaları ışığında geliştirdiği yaklaşıma ait Marshall Goldsmith Stakeholder Centered Coach sertifikasını almış, bu metodoloji ile başarılı Yalın Altı Sigma liderlerinin liderlik gelişimini ve etkinliğini ölçülebilir şekilde artırmayı vizyon edinmiştir.

Danışman olarak çalışmadan önce Adam Opel, GE ve Delphi Automotive'de çeşitli liderlik görevlerinde bulunmuş olan Bill Zeeb, Northwestern University Ekonomi Bölümü'nden mezun olup, Kellogg Graduate School of Management'ta MBA derecesini tamamlamıştır.


Mehmet AUF
SPEAKER AGENCY Logo

Mehmet AUF

Davranış Bilimleri Araştırmacısı, Senarist, Oyuncu ve Yazar / SPEAKER AGENCY

SEMİNER: Saat 10:30 / 3 Kasım Cumartesi

Takım Olmak, Takımı Ne Bozar?

HAKKINDA...

Mehmet Auf, ODTÜ Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, California Polytechnic State University, Faculty Of Environmental Sciences bölümünde Yapay Zeka konusunda yüksek lisans çalışmaları yapmıştır. Türkiye'ye dönüşünde de akademik çalışmalarına devam eden Mehmet Auf ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır.

Kariyerine ODTÜ İşletme Bölümünde öğretim görevlisi olarak başlayan Mehmet Auf daha sonra Bilkent Üniversitesinde de benzer görevde bulunmuştur. ODTÜ ve Bilkent Üniversitelerinde ders vermeye devam ederken bir süre Toplu Konut İdaresinde görev almıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir.

Kariyeri boyunca 120.000'den fazla katılımcıya araştırmacısı olduğu davranış bilimleriyle ilgili konuşmalar yapan ve eğitimler veren Mehmet Auf aynı zamanda;

 • "Çocuklar Duymasın", "En Son Babalar Duyar" dizilerinde senaryo danışmanı, senarist ve oyuncu olarak görev almıştır.
 • TRT 2 de yayınlanan "Şeytanın Avukatları" adlı eğitim ve kültür programını Murat Toktamışoğlu ile birlikte hazırlamış ve sunmuştur.
 • Radyo ODTÜ'de yayınlanan "Şeytanın Avukatları" adlı eğitim ve kültür programını yine Murat Toktamışoğlu ile birlikte hazırlamış ve sunmuştur.
 • NTV Radyo'da "İnsana Dair" adlı konusunda uzman kişilerin katıldığı sohbet programı da hazırlayıp sunmuştur.
 • TV8'de yayınlanan "Kadın Her Zaman Haklıdır" projesinde senarist ve yapımcı olarak görev alımıştır.
 • 2008 yılında TRT Radyo 1'de "Başarı Yolu" adlı programını ve 2009 yılında TRT Radyo 1'de "Gençlere Özel" isimli kişisel gelişim ve müzik programını hazırlayıp sunmuştur.